• Nikaragua Aurora Parainema Natural

Nikaragua Aurora Parainema Natural 250g

Wybierz TYLKO, gdy mamy ZMIELIĆ
Masa netto
250g
55.00
szt. Do przechowalni

Nikaragua Aurora Parainema Natural

Region: Matagalpa
Plantacja: Finca Aurora
Właściciel: Dr. Enrique Ferrufino
Odmiana: Parainema
Wysokość upraw: 1200 do 1400m n.p.m.
Metoda obróbki: sucha, naturalna
Profil palenia: palenie jasne, do metod przelewowych
Profil sensoryczny:
przyjemna, jedwabista, czekolada i owoce

 

Dr Enrique Ferrufino, chirurg z wykształcenia, urodził się i wychował na plantacji kawy w górach Matagalpa w 1956 roku. Wraz z żoną Silvią, pediatrą, w roku 1992 roku postanowił zająć się uprawą kawy. W roku 2004 małżeństwo zakupiło plantację Aurora w regionie Matagalpa. Miłość do kawy rodzice zaszczepili trójce swoich dzieci już w bardzo młodym wieku. Od momentu nabycia Finca Aurora, cała rodzina pracuje razem, aby produkować wspaniałą kawę. Niniejszą partię stanowi Parainema, karłowata odmiana z rodziny Sarchimor, jest owocowa i zarazem czekoladowa.

Dla rodziny Ferrufino jedną z podstawowych wartości jest inspirowanie ludzi poprzez kawę. Przez lata inwestowali w zapewnienie pracownikom godziwej płacy, bezpiecznych warunków życia, opieki zdrowotnej, żywności i edukacji. Współpracują również z mniejszymi producentami z okolicy, aby pomóc im w ulepszeniu praktyk rolniczych. Ochrona przyrody jest priorytetem dla rodziny Ferrufino. Pracują oni według modelu "biodynamicznego". Oznacza to, że gospodarka rolna prowadzona jest w zgodzie z lokalnym ekosystemem. Wykorzystują wyłącznie energię odnawialną i pilnie pracują nad ochroną zasobów wodnych i naturalnych siedlisk. Na farmie rośnie wiele rodzimych drzew, które są domem dla wielu gatunków ptaków i dzikich zwierząt. Drzewa te zapewniają plantacji cień i użyźniają glebę materią organiczną, co chroni ziemię przed erozją, suszą i powodziami.

Po selekcji podczas ręcznych zbiorów, wiśnie są układane na suszarniach lub tarasach na terenie farmy. Finca Aurora jest jedną z pierwszych farm w Nikaragui z w pełni zintegrowaną produkcją kawy na miejscu. W gospodarstwie produkuje się, myje i suszy kawę. Kawa jest sortowana i pakowana w Beneficio Finca Aurora. Pozwala to na pełną kontrolę nad jakością w trakcie całego procesu. 

Parainema została po raz pierwszy wyodrębniona przez IHCAFE (Instituto Hondureño del Café) w latach 80-tych. Parainema, należąca do rodziny Sarchimor, jest odporna na rdzę liści kawy (CLR). Dobrze radzi sobie na średnich wysokościach i jest rośliną karłowatą, co pozwala rolnikom sadzić drzewa gęściej, aby zmaksymalizować plon z hektara.

RFA to skrót od Rainforest Alliance, systemu certyfikacji, który kładzie nacisk na rolnictwo przyjazne dla klimatu. Gospodarstwa RFA mają co najmniej 40% powierzchni pokrytej koronami drzew, znaczną różnorodność gatunkową (średnio co najmniej 12 rodzimych gatunków drzew na hektar) oraz system naturalnych buforów roślinnych pomiędzy gruntami rolnymi a zbiornikami wodnymi. Gospodarstwa te stosują również nawozy organiczne.

Data palenia: 2/07
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie