• Etiopia Hambela Buku Hurufa Natural Espresso

Etiopia Hambela Buku Hurufa Natural OMNIROAST

Wybierz TYLKO, gdy mamy ZMIELIĆ
Masa netto
250g
49.00
szt. Do przechowalni

Etiopia Hambela Buku Hurufa Natural OMNIROAST

 

Region: Oromia, Guji, Hambela, Buku Hurufa
Wysokość upraw: 2120 m n.p.m.
Producent: drobni rolnicy
Odmiana: Heirloom (JARC 74110, JARC 74112, JARC 74158)
Proces obróbki: uprawy organiczne, naturalna metoda sucha, owoce suszone na słońcu
Stacja obróbki, młyn: Buku Hurufa Washing Station, Lulo Coffee
Profil sensoryczny: kwiaty, brzoskwinie, czarna herbata, jagody, grapefruit, pomarańcze, doskonała kawa na każdą porę i nie/pogodę.
Proces palenia: piękne, wykwintne, espresso;

 

Buku Hurufa to stacja obróbki założona przez Lulo Coffee w 2020 roku — jest to zakład nastawiony na produkcję kaw z obróbki suchej: naturalnych i anaerobowych. Takie akurat metody obróbki uwydatniają charakter kaw z regionu, nie naruszając zasobów wodnych i nie szkodząc środowisku.

Niniejsze ziarna pochodzą z wielu niewielkich upraw położonych w paru gminach o nazwie Buku: Buku Hurufa, Buku Sisa i Buku Abel. Nazwa Buku wzięła się od tumanów kurzu, ciągnących się za stadami królewskiego bydła (borena cattle), niegdyś prowadzonych do Jeziora Abaya w poszukiwaniu soli.

Cały region Hambela Guji słynie z doskonałej kawy, a wyróżniają się i słyną takie kawowe gminy: Benti Nenka, Buku, Buleye, Bedesa, Dekitu, Deri, Dabaye Rogicha, Siqqe Bukusa. Spośród tych rejonów, Buku wyróżnia się najbardziej pożądanymi plonami. Właściciele różnych stacji obróbki z Hambela regularnie wysyłają swoich kupców do Buku — popyt jest duży, więc ceny ziaren w Buku są stosunkowo duże. Ze względu na duże wysokości upraw, pora zbiorów zaczyna się w Buku później, więc nawet wczesne zbiory skupuje się, gdy ceny w ogóle są już spore, w pełni sezonu.

Profil ziaren z Buku słynie z egzotycznych aromatów, ziarna są niewielkich rozmiarów ale bardzo gęste i treściwe.

Buku Hurufa leży w okolicy rzeki Buku i innych rzek oraz potoków górskich. Okolica jest przepiękna i trudno dostępna. W porze deszczowej w zasadzie stacja jest niedostępna.

Nie po raz pierwszy ziarna z Buku są w naszej ofercie. Buku jest specyficznym mikroregionem, jak się okazuje odwiedzanym przez większe firmy w celu zakupu ziaren. Poprzednia nasza Etiopia Buku była takim przypadkiem — zakupione w Buku ziarna trafiały do stacji obróbki firmy METAD, skądinąd bardzo dobrego producenta. Niniejsze ziarna są produkcją stricte Buku, bo stacja obróbki Buku Hurufa leży w samym sercu regionu.

 

Data palenia: 4/06

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie