• Rwanda PB Cyato

Rwanda PB Cyato

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Rwanda PB Cyato

Region: Nyamasheke, Cyato
Plantacja: wielu drobnych rolników
Odmiana: Red Bourbon — ziarna peaberry
Wysokość upraw: 1930 m n.p.m.
Stacja mycia: Cyato Washing Station
Metoda obróbki: mokra
Profil palenia: palenie jasne ale nieco mocniejsze niż poprzednio, sprawdzi się także w espresso.
Profil sensoryczny: gęste i intensywne w smaku, żurawina, czarne jagody, czekolada mleczna i drobne owoce, kwiat lawendy. Dżem z rabarbaru i ciasteczka. Pikantny i złożony profil.

Rwanda PB Cyato to aromatyczna kawa, pochodząca z rejonu Nyamasheke, ze stacji mycia Cyato. Właścicielem stacji jest Leo Fidel, który od lat zajmuje się pracą na plantacjach kawy. W roku 2016 zbudował swoją własną stację mycia, świadczącą usługi dla małych, okolicznych plantatorów. Kawy przywożone do Leo przechodzą dokładną selekcję, wybierane są najładniejsze ziarna, pozostałe oznaczane są jako kawa niższej jakości. W ciągu jednego sezonu, który trwa od marca do sierpnia, poddaje się obróbce 240 ton kawy.

Ziarna suszy się na specjalnych łożach, przez 10-14 dni, zasłaniając ziarna, w południe, aby nie narażać ich na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych, w nocy, oraz w porach opadów deszczu.

Data palenia: 7/07

 • Rwanda Cyato, czyli kolejny mistrzowski singiel dripowy od Synestezji. Znakomicie zbalansowana, przyjemnie kwaskowata i słodka jednocześnie, z bardzo przyjemnym, wiśniowo- żurawinowym motywem przewodnim w smaku. Wśród kaw rwandyjskich, które wypiłem w tym roku, Cyato zasługuje zdecydowanie na nr 1 :szampan: Najbardziej mi smakowała zaparzana w dripie V60-02, przy temp.zaparzania 90st.C i 2:30-2:40 minuty zaparzania. Tuż przed tą Rwandą piłem chwaloną na forum Burundi Mikuba od Doubleshota. Faktycznie była to fajna w smaku kawa, ale wg mnie, w bezpośrednim pojedynku, Rwanda od Synestezji rozkłada ją na łopatki.
  Paweł Niewęgłowski (2018-06-19)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Myślę, że opis zamieszczony na stronie dobrze oddaje walory tej kawy. Smak bardzo intensywny i złożony. Dodam od siebie, że łatwo ją zaparzyć, zawsze wychodzi coś sensownego w kubku :) Polecam
  Maciej Ef (2018-05-14)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie