• Kolumbia Antioquia La Claudina Natural

Kolumbia Antioquia La Claudina Natural

Czy zmielić?
Masa netto
250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Kolumbia Antioquia La Claudina Natural

Microlot: Natural

Region: Bolivar, Antioquia
Wysokość upraw: 1400-1800m n.p.m.
Planacja: La Claudina
Producent: Juan Saldarriaga
Odmiana: Castillo, Colombia
Proces obróbki: naturalny (suchy)
Profil palenia: do metod przelewowych
Profil sensoryczny: aromaty owoców, truskawek, ananasów, przyjemna, słodka kawa

 

Juan Saldarriaga ma dwie plantacje: La Claudina i El Encanto. Każda zajmuje około 60ha ziemi ale drzewka kawowca w sumie zajmują ok. 42ha. Resztę stanowią naturalnie ukształtowane lasy. Juan współpracuje z przyjaciółmi i zarządza uprawami okolicznych producentów, sięgającymi 2000m n.p.m. i obejmującymi szereg odmian. Wielu z nich to młodzi rolnicy, pragnący udowodnić że Antioquia jest w stanie dać nie tylko "czekoladowe" kawy o "mocnym" body. Młodzi obsadzają swoje ziemie cenionymi odmianami, np. Caturra, Tabi, Colombia, Geisha i studiują metodologię obróbki, eksperymentują z suszeniem, z kawami naturalnymi, z ferentacją w przypadku obróbki mokrej.

Juan Saldarriaga sam jest ciekawym "przypadkiem". Studiował w Niemczech, gdzie zorientował się na czym polega kawowa rewolucja i ruch speciality coffee. Wrócił do rodzinnego gospodarstwa, przejął je od ojca Louisa i zabrał się do modernizacji. Zaczął od budowy platform do suszenia kawowych owoców i ziaren, zakupił też dość wyjątkowe urządzenie do suszenia owoców, które umożliwia regulację przepływu powietrza i temperatury. Dzięki temu można w dowolny sposób ukształtować charakterystykę procesu suszenia — bardzo ważnego dla finalnej jakości kawy.

Niniejszy mikrolot stanowią ziarna odmiany Castillo z obróbki suchej. Warto spróbować tejże rzetelnie przygotowanej kawy. Profil palenia i specyfika kawy predestynują ją przede wszystkim do espresso, ale pisząc te słowa popijam napar z V60. Jest to absolutnie wybitna i bardzo przyjemna kawa. Niosąc i wąchając świeżo zmieloną porcję do cuppingu, stwierdziłem krótko: róże, dzikie róże tak pachną!

Data palenia: 15/05

 • Wspaniała kawa która urzeka smakiem i aromatem.
  Osobiście wyczuwam tutaj agrest, babciny kompot truskawkowy a w zapachu kojarzy mi się również z... zielonym groszkiem.
  Polecam.
  PiotrM (2020-02-27)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Bardzo przyjemna kawa o zdecydowanych owocowych aromatach, charakterystycznych dla suchej obróbki. Dla mnie wyraźne aromaty kwaskowego owocu dzikiej róży, słodkiej truskawki i ananasa.
  Krystian S. (2020-02-03)
  Jakość
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie