• Etiopia Yirgacheffe Diima Natual Gr. 1

Etiopia Yirgacheffe Diima Natual Gr. 1

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Etiopia Yirgacheffe Diima Natual Gr. 1

 

Region: Sede, Yirgacheffe Woreda
Producent: Alemayehu Yirdaw
Stacja obróbki: Sede Washing Station
Wysokość upraw: 1900m n.p.m.
Odmiana: Heirloom
Jakość: Yirgacheffe Kochere Grade 1
Proces obróbki: naturalny, suchy, owoce suszone na platformach
Profil sensoryczny: piękne, czyste, charakterystyczne aromaty jagód i kwiatów, jaśminu, suszonej śliwki
Profil palenia: jasny do metod przelewowych, także do espresso

Kawa równie słodka i aromatyczna jak Etiopia Yirgacheffe Aricha — zdecydowanie warto. Nie wiadomo jak trudna sytuacja polityczna w Etiopii wpłynie na produkcję i eksport kawy w tym roku i czy równie dobre kawy z Etiopii będą dostępne.

Niniejsze ziarna pochodzą ze stacji obróbki Sede, leżącej w woredzie Yirgacheffe. Sede to prywatna stacja obróbki, której właścicielem jest Alemayehu Yirdaw. Alemayehu ma własną plantację kawy, ale również skupuje ziarna od okolicznych plantatorów, aby wybrać kawy najlepszej jakości.

W "naturalnym" procesie obróbki, kawa poddawana jest suszeniu dwa razy. Za pierwszym razem suszenie trwa od 8 do 10 dni, za drugim 8 dni. Kawy naturalne wymagają wielkiej troski i dbałości. Niniejsze ziarna są ręcznie selekcjonowane, aby odrzucić owoce niedojrzałe i zepsute.

Pierwsza faza suszenia ma kluczowe znaczenie i odbywa się na stołach z kolektorami, gdzie owoce kawy porozkładane są w dość cienkich warstwach, oraz poruszane, żeby wysychały na całej powierzchni i nie ulegały uszkodzeniom. Wilgotność kawy przy pierwszym suszeniu wynosi około 25%, a produkt tego suszenia przypomina "rodzynki". W drugiej fazie suszenia, do wilgotności 12 %, owoce nadal są poddawane wysuszaniu, otrząsane w dzień, aby zostały same najsłodsze i najdojrzalsze ziarna. Jest to kosztowny proces, który wymaga dużej uwagi i dbałości.

 

Data palenia: 11/07

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie