• Etiopia Yirgacheffe Aricha FW

Etiopia Yirgacheffe Aricha FW

Czy zmielić?
Masa netto 250g
39.00
szt. Do przechowalni
Zostaw telefon

Etiopia Yirgacheffe Aricha FW

 

Region: Edido, Yirgacheffe Woreda, Gedeo Zone
Producent: wielu drobnych rolników
Stacja obróbki: Testi Adorsi, Aricha Washing Station
Wysokość upraw: 1950-2150m n.p.m.
Odmiana: Heirloom, Kurume
Jakość: Grade 1
Proces obróbki: mokry, Fully Washed, owoce suszone na platformach
Profil sensoryczny: bardzo przyjemna, interesująca kawa, czysta, delikatna, bogata, dzikie owoce, ananas, melon, posmak czekolady
Profil palenia: jasny do metod przelewowych

 

Hasło "Aricha" znane jest każdemu kawowemu "obieżyświatowi". Oznacza ono doskonałe kawy, pełne owocowo-kwiatowych aromatów, pochodzące z organicznych, naturalnych, dzikich często upraw. Parę lat temu palona przez nas Aricha z obróbki naturalnej wygrywała ślepe cuppingi kilka razy z rzędu.

Niniejsza kawa pochodzi z małych, rodzinnych poletek, położonych w górzystym terenie nieopodal miasta Yirgacheffe. Rolnicy uprawiają drzewka różnorodnych, rodzimych odmian, wywodzących się od odmiany Typica, określanych mianem Heirloom, a także niedawno posadzone drzewka różnych ulepszonych odmian i Kurume — odmiany z której słynie cały region. Około 700 rolników dostarcza zebrane plony do Aricha Washing Station, stacji mycia należącej do Testi Adorsi, firmy współpracującej z Nordic Approach. Obróbka kawowych owoców i wydobycie z nich naszych "cudownych pestek" także jest kluczowe dla walorów tego, co znajdziemy w naszej filiżance.

Aricha jako kawowy region słynie z uroczych kaw z obróbki mokrej i spektakularnych kaw z obróbki naturalnej. Nie inaczej jest z niniejszą kawą — śmiało można powiedzieć, że jest chlubą Etiopii. Każdego zachwyci jej czysty, wspaniały aromat i bogata struktura.

 

Data palenia: 29/10

  • Kawa jest swietna. Szczegolnie na poczatek przygody gdy jeszcze nie smakuja komus kawy bardziej kwasowe.
    Karol L. (2019-10-04)
    Jakość
    Funkcjonalność
    Cena
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie