• Cancion Colombiana

Cancion Colombiana

Czy zmielić?
Masa netto
500g
75.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast
Zostaw telefon

Cancion Colombiana

czyli kolumbijska piosenka

z kawą

 

Dawno nie sięgałem po tę mieszankę do espresso. Tym razem zamiast mokrej Kolumbii jest mokry Honduras ;).

Mieszanka do espresso. Od dłuższego czasu: dwie świetne, aromatyczne kawy z Kolumbii, palone razem na "kasztanowy" kolor. W filiżance aromaty: czerwonych owoców i piękne cętki, dużo słodyczy obok przyjemnej, żywej kwaskowatości. To chyba najlepsze espresso spośród moich obecnych kaw. Na pewno sprawdzi się także w aeropressach, FP, V60 itp.

Kiedyś trafiłem na parę piosenek z kolumbijskiego serialu telenoweli pt. "La hija del mariachi". Historia filmu jest po trochu kryminalna, miłosna, obyczajowa, dość ciekawa. Hiszpańskie pieśni wyśpiewane w popularnym lokalu w Bogocie są dziełem tradycyjnej kapeli. Główne postaci, rozkochana w sobie od pierwszego wejrzenia para: Rosario i Emiliano prowadzą ze sobą często przejmujący śpiewny dialog.

Podobnie bywa ze składnikami mieszanek w naszych kawach: prowadzą ciekawy dialog. Jesteśmy przy tym obecni, jesteśmy widzami pewnego spektaklu. Przyjemności!

 

• Kolumbia Tolima

Region: Południe stanu Tolima
Wysokość upraw: 1500-1900m n.p.m.
Plantacja: wielu drobnych rolników, uprawy organiczne
Stacja obróbki/producent: http://cafegranjalaesperanza.com/
Odmiany: Colombia, Castillo, Caturra
Proces obróbki: tradycyjny, mokry (Fully washed), ziarna suszone na słońcu

 

• Kolumbia Antioquia

Region: Bolivar, Antioquia
Wysokość upraw: 1400-1800m n.p.m.
Planacja: La Claudina
Producent: Juan Saldarriaga
Odmiana: Castillo, Colombia
Proces obróbki: naturalny (suchy)

 

Data palenia: 5/03

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie